Z miłości do książek
Blog > Komentarze do wpisu

„Cichym ścigałam go lotem…” Joe Alex (Maciej Słomczyński)

„Cichym ścigałam go lotem…” Joe Alex (Maciej Słomczyński)

Wydawnictwo: Elipsa

Ostatnio coraz częściej sięgam po wszelkiego rodzaju kryminały, dlatego też postanowiłam zapoznać się z jakimś polskim tytułem. Chociaż szczerze przyznam, że długo stawiałam opór przed zakupem tej książki ze względu na obawę, że mogą to być zmarnowane pieniądze, bo patrząc na samą okładkę nie spodziewałam się niczego dobrego (tak wiem, nie należy oceniać książki po okładce, ale czasem się tak nie da).

Joe Alex jest nie tylko autorem, ale jednocześnie przedstawia się w powieści jako główny bohater - detektyw i pisarz powieści kryminalnych. Zostaje on wezwany na przedmieścia Londynu do posiadłości ekonomisty i entomologa Sir Gordona Bedforda, który zostaje znaleziony martwy w swoim gabinecie. Wszystkie poszlaki wskazujące na samobójstwo zakłóca fakt, iż na miejscu zostają znalezione dwa listy samobójcze – każdy podający inną przyczynę odebrania sobie życia. Alex postanawia przyjrzeć się bliżej sprawie i ustalić co naprawdę miało miejsce w willi Beadforda.

Przyznam się, że na początku irytowała mnie postać Alexa. Jest on strasznie wyidealizowany, przez co odniosłam wrażenie że równie dobrze nie trzeba by było wzywać policji, bo wcześniej czy później nasz bohater i tak doszedłby do wszystkiego sam, dzięki swojemu genialnemu umysłowi (jak się okazuje rozwiązanie sprawy zajęło mu raptem dwie godziny…). Potem jednak przestało mi to aż tak zawadzać i pomimo dość nudnego początku warto zagłębić się w tę książkę, bo co prawda nie ma tam przewrotnych zwrotów akcji, ale i tak jest to interesująca, lekka pozycja.

niedziela, 13 grudnia 2009, odcien-purpury
Tagi: joe alex

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
UWAGA!
Przerwa wakacyjna.
Kontakt : kaldorei@op.pl

____________________


____________________


____________________


____________________


2009
2010
2011
2012

____________________Wszystkich zainteresowanych literaturą oraz mających jakieś niecierpiące zwłoki pytania związane z książkami (chętnie służę pomocą:), jak i wydawnictwa (i nie tylko) zainteresowane współpracą, zachęcam do napisania do mnie na poniższy e-mail:
kaldorei@op.pl

____________________

2012 Reading Challenge

2012 Reading Challenge
Kaldorei has read 26 books toward her goal of 60 books.
hide
________________________________________

Sztukateria Antykwariat IRKA ____________________


Lubię czytać
Lubię czytać
Spis moli
Lubię czytać YesBook

____________________


Initium Znak Znak AMEA Media Rodzina Bukowy Las
____________________

____________________
Moje fotografie:
Portfolio


____________________