Z miłości do książek
Blog > Komentarze do wpisu

„Desperacja” Stephen King

„Desperacja” Stephen King

Wydawnictwo: Albatros

Desperacja to małe górnicze miasteczko, które pod wpływem tajemniczej siły prawie doszczętnie pustoszeje. Jedyną osobą która stanowi prawo w tej części środkowej Nevady jest miejscowy policjant, który patrolując jedną z biegnących blisko miasta dróg, wybiera sobie ofiary, mające mu pomóc ostatecznie rozbudzić mroczną siłę zamieszkującą głęboko pod ziemią.

Początek „Desperacji” jest dość przeciętny. Prawie przez połowę książki akcja skupia się głównie na ofiarach szalonego policjanta, opisując życie jakie prowadzili zanim na swojej drodze spotkali mającego prawie dwa metry wzrostu Colliego Entagiana z kapeluszem głęboko nasuniętym na czoło. Dopiero, gdy wszyscy bohaterowie pojawiają się na scenie fabuła zaczyna się komplikować, a na światło dzienne wychodzą pewne fakty dotyczące samego policjanta, jak i tego co tak naprawdę dzieje się w Desperacji.

W powieści pojawia się również wątek religijny, który co prawda może trochę irytować, ale jednocześnie wpasowuje się w toczące się wydarzenia i nie powinien sprawiać większych nieprzyjemności czytelnikowi.

Jak każda książka Kinga, tak i ta nie mogła mi się nie podobać. Ubolewam trochę nad dość nudnym początkiem, chociaż zdaję sobie sprawę, iż jakoś trzeba było przedstawić okoliczności w jakich grupa głównych bohaterów pierwszy raz stanęła przed monstrualnym policjantem. Czy warto przeczytać? Myślę, że warto, a nawet trzeba, oczywiście mając na uwadze, że King lubuje się w długich i dokładnych opisach, które niekiedy mogą odstraszyć potencjalnych czytelników.

piątek, 22 października 2010, odcien-purpury
Tagi: Stephen King

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
szukamzyjepragne
2010/10/22 21:54:14
Też lubię Kinga i chyba przymykam oczy na jakiekolwiek niedoskonałości :)
-
beatrix73
2010/10/22 22:49:49
Czytałam "Desperację" dość dawno, ale pamiętam, że bardzo mi się podobała. To (może już końcówka) - ale jeszcze dobry, stary King.
-
odcien-purpury
2010/10/23 11:47:18
szukamzyjepragne, chyba to jest właśnie w Kingu najlepsze - nawet jak są jakieś niedoskonałości to i tak nie rzucają się w oczy na tyle by zepsuć przyjemność czytania :)
beatrix73, dokładnie tak samo pomyślałam. "Desperacja" jest właśnie jedną z tych książek typowo "Kingowych", późniejsze już są trochę inaczej pisane, chociaż ciągle miło się je czyta :)
-
anhelli-anhelli
2010/10/25 18:52:08
Tej książki koffanego Kinga jeszcze nie czytałam, ale kiedyś - i hope so - wreszcie nadrobię. Mam ich tyle a czasu ciągle mało, bo widzisz, z książkami Stephena jest tak (przynajmniej dla szczerego fana), że trzeba mieć odpowiedni nastrój. Myślę, że dla mnie zbliża się już ten czas, dawno nie czytałam nic mistrza :)

Ps: mnie wątek religijny nie drażni, mam doń ambiwalentny stosunek, jak każdy ateista ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
UWAGA!
Przerwa wakacyjna.
Kontakt : kaldorei@op.pl

____________________


____________________


____________________


____________________


2009
2010
2011
2012

____________________Wszystkich zainteresowanych literaturą oraz mających jakieś niecierpiące zwłoki pytania związane z książkami (chętnie służę pomocą:), jak i wydawnictwa (i nie tylko) zainteresowane współpracą, zachęcam do napisania do mnie na poniższy e-mail:
kaldorei@op.pl

____________________

2012 Reading Challenge

2012 Reading Challenge
Kaldorei has read 26 books toward her goal of 60 books.
hide
________________________________________

Sztukateria Antykwariat IRKA ____________________


Lubię czytać
Lubię czytać
Spis moli
Lubię czytać YesBook

____________________


Initium Znak Znak AMEA Media Rodzina Bukowy Las
____________________

____________________
Moje fotografie:
Portfolio


____________________