Z miłości do książek
Blog > Komentarze do wpisu

Podsumowanie 2011r.

Bez wątpienia mogę mówić o postępach w stosunku do roku 2010. Udało mi się przeczytać 58 książek z czego zrecenzowałam 57. Podejrzewam, że recenzja tej jednej zbrakowanej pojawi się w najbliższym czasie i w ten sposób uzupełnię zaległości.

Na największą uwagę z książek przeczytanych w 2011 roku zasługuję „Dziewczyna, która pływała z delfinami” autorstwa Sabiny Berman i która stanowiła chyba najmilsze zaskoczenie, tym bardziej, że sięgnęłam po nią bez wcześniejszego rozeznania w temacie.

Nie można też nie wspomnieć o „Siostrzycy” Johna Hardinga, która również gorąco polecam.

Równie ciekawą lekturą okazała się pozycja, którą miałam w planach od bardzo dawna i tym bardziej cieszę się, że udało mi się znaleźć czas na sięgnięcie po klasykę, mowa oczywiście o „Władcy much” Williama Goldinga.

Udało mi się również sięgnąć po książki Trudi Canavan, co okazało się bardzo dobrą decyzją i do czego zachęcam wszystkich niezdecydowanych. Tym bardziej jest to dla mnie ważne, ponieważ miałam również przyjemność spotkać się z samą pisarką.

Najgorzej wspominam nieszczęsne „Wieczne życie” Wolfa Haasa, które bardzo ciężko się czytało ze względu na bardzo chaotyczny styl pisarski autora.

Niestety, nie było mi dane przeczytać kolejnego tomu mojego ukochanego cyklu z agentem specjalnym Aloysiusem Pendergastem, ale mam nadzieję, że w tym roku wydawnictwa odrobią zaległości związane z pojawieniem się kolejnych tomów.

Żeby nie przedłużać napiszę tylko, że mam nadzieję, że w tym roku znajdę więcej czasu na czytanie, czego i również wam życzę.

A na dobry początek, coś miłego dla oka: Bookshelf Porn

niedziela, 01 stycznia 2012, odcien-purpury

Polecane wpisy

  • Magazyn „Kontury”

    „Kontury ” są pozycją nie tyle zajmującą się tematem samej literatury, co magazynem kładącym duży nacisk na kulturę. Oczywiście miłośnicy słowa pisa

  • Podsumowanie 2010r.

    W tym roku nie jestem zbyt szczęśliwa z ilości przeczytanych przeze mnie książek, których jest tylko 43 . Cieszy mnie jednak to, że udało mi się napisać recenzj

  • Podsumowanie 2009r.

    Podsumowanie 2009r. 1. „Igrzyska Śmierci” Suzanne Collins 2. „Pandora” Anne Rice 3. „Barry Trotter i niepotrzebna kontynuacja̶

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
avo_lusion
2012/01/01 22:31:03
Świetne podsumowanie. Ja uwielbiam Władcę much Glodinga, cudo:) Natomiast Dziewczyny, która pływała... nie udało mi się dokończyć, strasznie mnie znużyła :(
Zazdroszczę spotkania z pisarką;) Gratuluję. No i świetna ta stronka!!!
-
odcien-purpury
2012/01/02 12:28:56
avo_lusion, "Władca much" był naprawdę świetny, aż się dziwiłam, że tyle zwlekałam z przeczytaniem. Co do "Dziewczyny..." to jesteś chyba pierwszą osobą, która słyszę, że nie zmogła tej książki :)
-
avo_lusion
2012/01/02 17:20:45
Sama nie wiem, dlaczego. Może powodem jest właśnie to, że wszyscy tak chwalili, a dla mnie fabuła nie miała polotu, była mdła, ciągle wałkowano to samo.
-
odcien-purpury
2012/01/02 17:28:29
avo_lusion, fakt faktem książka jest dość specyficzna i właśnie przez to wydaje mi się, że jest to jedna z tych pozycji które albo zachwycą albo całkowicie odrzucą.
-
maniaczytania
2012/01/02 23:47:59
Fajnie, że i u Ciebie i u mnie w czołówce jest ta sama książka :) , to znaczy, że śmiało mogę polegać na Twoich rekomendacjach :) Pozdrawiam noworocznie!
-
odcien-purpury
2012/01/06 20:52:12
maniaczytania, a ja również na Twoich :)
UWAGA!
Przerwa wakacyjna.
Kontakt : kaldorei@op.pl

____________________


____________________


____________________


____________________


2009
2010
2011
2012

____________________Wszystkich zainteresowanych literaturą oraz mających jakieś niecierpiące zwłoki pytania związane z książkami (chętnie służę pomocą:), jak i wydawnictwa (i nie tylko) zainteresowane współpracą, zachęcam do napisania do mnie na poniższy e-mail:
kaldorei@op.pl

____________________

2012 Reading Challenge

2012 Reading Challenge
Kaldorei has read 26 books toward her goal of 60 books.
hide
________________________________________

Sztukateria Antykwariat IRKA ____________________


Lubię czytać
Lubię czytać
Spis moli
Lubię czytać YesBook

____________________


Initium Znak Znak AMEA Media Rodzina Bukowy Las
____________________

____________________
Moje fotografie:
Portfolio


____________________