Z miłości do książek
Blog > Komentarze do wpisu

Magazyn „Kontury”

„Kontury” są pozycją nie tyle zajmującą się tematem samej literatury, co magazynem kładącym duży nacisk na kulturę. Oczywiście miłośnicy słowa pisanego ukrytego pod postacią książek na pewno zajdą tu coś dla siebie. Jednak zanim przejdziemy do treści warto przybliżyć kwestię wizualne tej pozycji. Po pierwsze: mały i bardzo poręczny format, dzięki czemu nie ma problemów z schowaniem go w torebce, bądź czytaniem chociażby w środkach komunikacji miejskiej. Wnętrze magazynu jest czarno-białe z niewielkiej ilości ilustracji. Miłym dodatkiem jest płyta CD.

Jeśli chodzi o treść, to przede wszystkim rzuca się w oczy fakt, że obok spotykanych już nazwisk można natrafić na mniej znanych autorów, którzy dopiero debiutują w świecie literatury. Na początku czekają na nas cztery opowiadania: „Fantom” Barbary Gabrysz, „Autor bestsellera” Joanny Radosz, „Enklawa” Bogdana Wiśniewskiego oraz „Adaś” Marcina Pietraszki. Po zakończeniu przygody z tą częścią magazynu trafiamy na skromny dział poezji, po czym przechodzimy do obszernej części zajmującej się publicystyką. Teksty użyte do tego działu uważam za naprawdę dobrze dobrane, a zakres tematyki za dość rozległy by mocno zaciekawić czytelnika., tym bardziej, że część z nich dotyczy literatury i autorów bezpośrednio. Między innymi w „Przeczytałam książkę!: Grunt to bunt” mamy możliwość dowiedzieć się co nieco o pozycji „Dobranoc, panie Lenin”, oraz powspominać w innym tekście twórczość Wisławy Szymborskiej.

W „Konturach” znalazło się również miejsce na recenzję filmu „Zakochany Goethe” oraz „Happy, happy”, jak i rozmowy z osobami ściśle związanymi z literaturą, w tym z właścicielką wydawnictwa i pisarzem Piotrem Olszówką. Do tego oczywiście kącik muzyczny, pozwalający zamknąć treść magazynu.

Sądzę, że po lekturze „Kontur” można czuć się usatysfakcjonowanym, tym bardziej, że warto kibicować nie tylko nowym pozycjom pojawiającym się na naszym rynku, ale również takim, które dają możliwość debiutantom na zaprezentowanie ich prac większej rzeszy czytelników. Zachęcam nie tylko do sięgnięcia po wersję papierową, ale również do odwiedzenia strony internetowej: http://kontury.net/ na której znajduje się więcej informacji o tym magazynie.

niedziela, 20 maja 2012, odcien-purpury

Polecane wpisy

  • One Lovely Blog Award

    Na początek chciałam podziękować za nominację „One Lovely Blog” , którą otrzymałam od miqaisonfire , avo_lusion , sarenkasarna i mrs8lianell :) A

  • Wydawnictwo Initium - Zapowiedzi

    Wraz ze zbliżającą się jesienią wydawnictwo Initium przedstawiło zapowiedzi trzech nowych pozycji. Wśród nich znalazła się między innymi wyczekiwana, piata ksi

  • Kreative Blogger i inne łańcuszki

    Bardzo dziękuję hiliko za wyróżnienie w Kreativ Blogger, dzięki temu i ja i mój blog czujemy się bardziej dowartościowani ;) Jeśli chodzi o moje osobiste nomin

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: pandorcia, *.adsl.inetia.pl
2012/05/21 18:04:01
Nie słyszałam wcześniej o tym czasopiśmie, ale muszę przyznać, że mnie zainteresowałaś :D
-
dodeski.pl
2012/07/17 16:51:59
Tak sobie czytam Twojego bloga i dziękuję Ci za wpis
oraz zapraszam także do moich recenzji książek na stronę
dodeski.pl

Gorąco polecam :)

PS. Zapraszam także do wpisu gościnnego oraz zapis do newslettera.
-
2013/10/15 12:35:55
Muszę przyznać wprost, że ta lektura wcale mnie nie powaliła na kolana. O wiele ciekawsze jest pis w wiadomościach
-
Gość: Redcherry, *.icpnet.pl
2014/01/11 16:43:21
Nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest. Nigdy nie rzuciło mi się w oczy, ale z tego co u Ciebie przeczytałam to wnioskuję, ze warto sobie to i owo przeczytać;)
UWAGA!
Przerwa wakacyjna.
Kontakt : kaldorei@op.pl

____________________


____________________


____________________


____________________


2009
2010
2011
2012

____________________Wszystkich zainteresowanych literaturą oraz mających jakieś niecierpiące zwłoki pytania związane z książkami (chętnie służę pomocą:), jak i wydawnictwa (i nie tylko) zainteresowane współpracą, zachęcam do napisania do mnie na poniższy e-mail:
kaldorei@op.pl

____________________

2012 Reading Challenge

2012 Reading Challenge
Kaldorei has read 26 books toward her goal of 60 books.
hide
________________________________________

Sztukateria Antykwariat IRKA ____________________


Lubię czytać
Lubię czytać
Spis moli
Lubię czytać YesBook

____________________


Initium Znak Znak AMEA Media Rodzina Bukowy Las
____________________

____________________
Moje fotografie:
Portfolio


____________________