Z miłości do książek

Podsumowanie

niedziela, 01 stycznia 2012

Bez wątpienia mogę mówić o postępach w stosunku do roku 2010. Udało mi się przeczytać 58 książek z czego zrecenzowałam 57. Podejrzewam, że recenzja tej jednej zbrakowanej pojawi się w najbliższym czasie i w ten sposób uzupełnię zaległości.

Na największą uwagę z książek przeczytanych w 2011 roku zasługuję „Dziewczyna, która pływała z delfinami” autorstwa Sabiny Berman i która stanowiła chyba najmilsze zaskoczenie, tym bardziej, że sięgnęłam po nią bez wcześniejszego rozeznania w temacie.

Nie można też nie wspomnieć o „Siostrzycy” Johna Hardinga, która również gorąco polecam.

Równie ciekawą lekturą okazała się pozycja, którą miałam w planach od bardzo dawna i tym bardziej cieszę się, że udało mi się znaleźć czas na sięgnięcie po klasykę, mowa oczywiście o „Władcy much” Williama Goldinga.

Udało mi się również sięgnąć po książki Trudi Canavan, co okazało się bardzo dobrą decyzją i do czego zachęcam wszystkich niezdecydowanych. Tym bardziej jest to dla mnie ważne, ponieważ miałam również przyjemność spotkać się z samą pisarką.

Najgorzej wspominam nieszczęsne „Wieczne życie” Wolfa Haasa, które bardzo ciężko się czytało ze względu na bardzo chaotyczny styl pisarski autora.

Niestety, nie było mi dane przeczytać kolejnego tomu mojego ukochanego cyklu z agentem specjalnym Aloysiusem Pendergastem, ale mam nadzieję, że w tym roku wydawnictwa odrobią zaległości związane z pojawieniem się kolejnych tomów.

Żeby nie przedłużać napiszę tylko, że mam nadzieję, że w tym roku znajdę więcej czasu na czytanie, czego i również wam życzę.

A na dobry początek, coś miłego dla oka: Bookshelf Porn

22:23, odcien-purpury , Podsumowanie
Link Komentarze (6) »
piątek, 31 grudnia 2010

W tym roku nie jestem zbyt szczęśliwa z ilości przeczytanych przeze mnie książek, których jest tylko 43. Cieszy mnie jednak to, że udało mi się napisać recenzję do każdej z nich, co w moim przypadku jest naprawdę nie lada wyczynem. Sporo książek zalega na półce czekając nieśmiało na chwilę uwagi i właśnie z tego względu postanowiłam, iż w przyszłym roku postaram się zmniejszyć odrobinę ciężar półki, tym samym bardziej skupiając się na tym co mam, niż na tym co mogłabym kupić. Oczywiście już teraz zdaję sobie sprawę z bezsensu tego postanowienia, bo znając moje zamiłowanie kolekcjonerskie, książek pewnie tylko przybędzie a wraz z nimi trzeba będzie szukać dodatkowego miejsca na ich przechowanie.

Z książek przeczytanych w tym roku nie mam żadnych faworytów z wyjątkiem „Kręgu ciemności” P. Douglasa i L. Childa, chociaż faworyzowanie tej powieści ma swoją przyczynę w moim całkowitym uwielbieniu dla głównego bohatera - Aloysiusa Pendergasta, który stanowi niezaprzeczalnie mój ideał mężczyzny. Podejrzewam, że nawet kompletny gniot zawierający w sobie postać Aloysiusa byłby dla mnie arcydziełem.

Z przeczytanych pozycji miło wspominam również „Dom w Riverton” Kate Morton, oraz pierwszy tom Sagi o Ludziach Lodu „Zauroczenie” Margit Sandemo, który okazał się dla mnie naprawdę miłym zaskoczeniem.

Na koniec pozostaje mi życzyć wszystkim więcej wolnego czasu na rozwijanie swoich pasji, jak i większej ilości środków, by pasja w ogóle mogła się rozwijać. Bawcie się dobrze.

18:20, odcien-purpury , Podsumowanie
Link Komentarze (12) »
czwartek, 31 grudnia 2009

Podsumowanie 2009r.

1. „Igrzyska Śmierci” Suzanne Collins

2. „Pandora” Anne Rice

3. „Barry Trotter i niepotrzebna kontynuacja” Michael Gerber

4. „W pierścieniu ognia” Suzanne Collins

5. „Spalony tost: … czyli życiowa filozofia Teri” Teri Hatcher

6. "Milczenie owiec" Thomas Harris

7. "Przebudzenie" Anthony de Mello

8. „Cichym ścigałam go lotem…” Joe Alex (Maciej Słomczyński)

9. „Bractwo róży” David Morrell

***

W tym roku podsumowanie prezentuje się dość skromnie ponieważ jest to pierwszy rok działalności bloga. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę miała czas by zrecenzować wszystkie przeczytane pozycje.

Cieszy mnie fakt, że moje zamówienie z empik.com doszło jeszcze w tym roku (nawet wcześniej niż się spodziewałam) i że na „Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet” udało mi się zaoszczędzić 10 zł (swoją drogą zachęcam do zapoznania się z tą ofertą). Ciągle wyczekuje również na „Krąg ciemności” D. Prestona & L. Childa, który mam nadzieję, będzie do kupienia w styczniu.

Na koniec pozostaje mi tylko życzyć wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku.

15:51, odcien-purpury , Podsumowanie
Link Komentarze (6) »
| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
UWAGA!
Przerwa wakacyjna.
Kontakt : kaldorei@op.pl

____________________


____________________


____________________


____________________


2009
2010
2011
2012

____________________Wszystkich zainteresowanych literaturą oraz mających jakieś niecierpiące zwłoki pytania związane z książkami (chętnie służę pomocą:), jak i wydawnictwa (i nie tylko) zainteresowane współpracą, zachęcam do napisania do mnie na poniższy e-mail:
kaldorei@op.pl

____________________

2012 Reading Challenge

2012 Reading Challenge
Kaldorei has read 26 books toward her goal of 60 books.
hide
________________________________________

Sztukateria Antykwariat IRKA ____________________


Lubię czytać
Lubię czytać
Spis moli
Lubię czytać YesBook

____________________


Initium Znak Znak AMEA Media Rodzina Bukowy Las
____________________

____________________
Moje fotografie:
Portfolio


____________________