Z miłości do książek
niedziela, 20 maja 2012

„Kontury” są pozycją nie tyle zajmującą się tematem samej literatury, co magazynem kładącym duży nacisk na kulturę. Oczywiście miłośnicy słowa pisanego ukrytego pod postacią książek na pewno zajdą tu coś dla siebie. Jednak zanim przejdziemy do treści warto przybliżyć kwestię wizualne tej pozycji. Po pierwsze: mały i bardzo poręczny format, dzięki czemu nie ma problemów z schowaniem go w torebce, bądź czytaniem chociażby w środkach komunikacji miejskiej. Wnętrze magazynu jest czarno-białe z niewielkiej ilości ilustracji. Miłym dodatkiem jest płyta CD.

Jeśli chodzi o treść, to przede wszystkim rzuca się w oczy fakt, że obok spotykanych już nazwisk można natrafić na mniej znanych autorów, którzy dopiero debiutują w świecie literatury. Na początku czekają na nas cztery opowiadania: „Fantom” Barbary Gabrysz, „Autor bestsellera” Joanny Radosz, „Enklawa” Bogdana Wiśniewskiego oraz „Adaś” Marcina Pietraszki. Po zakończeniu przygody z tą częścią magazynu trafiamy na skromny dział poezji, po czym przechodzimy do obszernej części zajmującej się publicystyką. Teksty użyte do tego działu uważam za naprawdę dobrze dobrane, a zakres tematyki za dość rozległy by mocno zaciekawić czytelnika., tym bardziej, że część z nich dotyczy literatury i autorów bezpośrednio. Między innymi w „Przeczytałam książkę!: Grunt to bunt” mamy możliwość dowiedzieć się co nieco o pozycji „Dobranoc, panie Lenin”, oraz powspominać w innym tekście twórczość Wisławy Szymborskiej.

W „Konturach” znalazło się również miejsce na recenzję filmu „Zakochany Goethe” oraz „Happy, happy”, jak i rozmowy z osobami ściśle związanymi z literaturą, w tym z właścicielką wydawnictwa i pisarzem Piotrem Olszówką. Do tego oczywiście kącik muzyczny, pozwalający zamknąć treść magazynu.

Sądzę, że po lekturze „Kontur” można czuć się usatysfakcjonowanym, tym bardziej, że warto kibicować nie tylko nowym pozycjom pojawiającym się na naszym rynku, ale również takim, które dają możliwość debiutantom na zaprezentowanie ich prac większej rzeszy czytelników. Zachęcam nie tylko do sięgnięcia po wersję papierową, ale również do odwiedzenia strony internetowej: http://kontury.net/ na której znajduje się więcej informacji o tym magazynie.

21:16, odcien-purpury , Pozostałe
Link Komentarze (4) »
| < Maj 2012 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
UWAGA!
Przerwa wakacyjna.
Kontakt : kaldorei@op.pl

____________________


____________________


____________________


____________________


2009
2010
2011
2012

____________________Wszystkich zainteresowanych literaturą oraz mających jakieś niecierpiące zwłoki pytania związane z książkami (chętnie służę pomocą:), jak i wydawnictwa (i nie tylko) zainteresowane współpracą, zachęcam do napisania do mnie na poniższy e-mail:
kaldorei@op.pl

____________________

2012 Reading Challenge

2012 Reading Challenge
Kaldorei has read 26 books toward her goal of 60 books.
hide
________________________________________

Sztukateria Antykwariat IRKA ____________________


Lubię czytać
Lubię czytać
Spis moli
Lubię czytać YesBook

____________________


Initium Znak Znak AMEA Media Rodzina Bukowy Las
____________________

____________________
Moje fotografie:
Portfolio


____________________